Aktuality

13. ročník festivalu ARTORIUM sa bude pýtať na hodnotu umenia v spoločnosti


     Medzinárodný festival ARTORIUM ponúkne aj tento rok kvalitné divadelné predstavenia zahraničných univerzít, ale tešiť sa môžete aj na produkciu Vysokej školy múzických umení v Bratislave a Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Festival otvorí predstavenie CHUDAĆZEK, ktoré síce príde z Prahy, ale porozpráva nám o našich koreňoch, slovenských Goraľoch a borovičke. Študenti z Vroclavu prídu s predstavenímŽENA A ŽIVOT, ktoré reaguje na sprísnenie interrupčného zákona v Poľsku. Ide o svižné predstavenie, bohaté na vizuálnu zložku. Študenti zo Srbska sú neodmysliteľnou súčasťou nášho programu – tentokrát však pozvanie prijala univerzita z Belehradu, ktorá príde s Orwellovou FARMOU ZVIERAT. Naši bratislavskí kolegovia si pripravili SPAĽOVAČA MŔTVOL, ktorý rovnako ako film vychádza z predlohy Ladislava Fuksa. Akadémia umení zaradila do programu predstavenia STUART, MÉDEIA a CHARLIEHO MALÉ TAJOMSTVÁ.

Nakoľko ide o festival s medzinárodnou účasťou, predstavenia budú obsahovať titulky v anglickom jazyku. Diskusie budú podľa potreby tlmočené aj do slovenského jazyka.
PROGRAM okrem divadla pozýva aj na premietanie filmov študentov dokumentárnej tvorby, čí výberu toho najlepšieho z festivalu AZYL. Pozýva tiež na výstavu prác študentov Fakulty výtvarných umení a muzikálovo-šansónový večer v podaní študentov Fakulty múzických umení. Nebude chýbať ani večerný „off program“, ktorý prebehne v Klube 77.
Neodmysliteľnou súčasťou festivalu sú diskusie po predstaveniach a workshopy. Tohtoroční lektori prinesú tvorivé dielne zamerané na herectvo, réžiu a tanec. Pozvanie prijala režisérka Júlia Rázusová, herec, režisér, dramatik a clown doktor – Ján Mikuš a vynikajúci tanečný pár Barbora Blašková a Tomáš Džadžovský.
Na workshopy je potrebná REGISTRÁCIA.

Vstup na všetky predstavenia, workshopy a sprievodné podujatia je bezplatný. REZERVÁCIA miest na predstavenia je možná prostredníctvom nášho rezervačného systému.


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu


Všetky potrebné informácie, program a aktuálne dianie nájdete na sociálnych sieťach a na našej webovej stránke
www.artorium.aku.sk

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach:

INSTAGRAM

FACEBOOK

 

Artorium plagat 2023 Program artoroium23