Repertoár

Autorská spoveď dvanástich študentov a študentiek herectva Akadémie umení v Banskej Bystrici o ich túžbach, snoch a sračkách.

Jeden režisér, jeden scénograf, dvanásť študentov a lockdown v Banskej Bystrici, ktorý zintenzívnil cestu objavovania seba samého, odkrývania tajných plánov, skrytých radostí i vnútorných bolestí.

V inscenácii sa fajčia elektronické cigarety, vystupujú tam klauni, zombíci aj nízkorozpočtová verzia mužskej strip show. Skúmajú sa limity ľudských túžob, hranice hereckých možností a vyjadruje sa absolútna nechuť študentov ukončiť školu a nastúpiť za pokladňu v supermarkete. Nehovorí sa len o mŕtvych, čo nás opustili, ale aj o živých, ktorých sme opustili my. Inscenácia je veľmi chudobná, napriek tomu sa diváci ocitnú v akváriu, v Afrike aj na východniarskej svadbe. Len dvanásť študentov, dvanásť stoličiek a dvanásť batohov, v ktorých máme nakúpené.

Existuje život po smrti? Kedy zomriem? Kto naozaj som? Som tu užitočný? Som plodný? Kde je Blažej? To je len pár otázok, na ktoré nepoznáme odpoveď, ako sa hovorí: „Si herec, tak zahraj!“

Autor: Ján Luterán a kol.
Réžia: Ján Luterán
Scéna a kostýmy: Michal Lošonský
Pohybová spolupráca: Soňa Kočanová

Pedagogické vedenie: Mgr. art. Richard Sanitra, ArtD.
Premiéra: 06.03.2022
Dĺžka inscenácie: 90 min.

 

Účinkujú

Lukáš Frankovič, Lucia Kandrová, Janka Balková, Henrich Pittner, Filip Brišák, Kevin Ivanko, Andrej Bílik, Jana Kleinová, Lukáš Kečkeš, Richard Galdun, Melisa Jacinová, Andrea Süttöová

 
Autor fotografií: Gabriela Birošová
 
c1c2c3c4c5c6c7c8c9c10